deneme ve sınav kulübü deneme ve sınav kulübü deneme ve sınav kulübü deneme ve sınav kulübü deneme ve sınav kulübü

Corona Virüs Tehdidi Tedbirleri Kapsamında Deneme Kulübü Sınavları İleri Bir Tarihe

Corona Virüs Tehdidi Tedbirleri Kapsamında Meb Tarafından Okullardaki Tüm Sosyal Etkinlikler İptal Edilmiştir. Bu Nedenle Deneme Kulübü Sınavları İleri Bir Tarihe Ertelenmiştir. Sınav Tarihleri Hakkında Daha Sonra Ayrıca Bilgilendirme Yapılacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) koronavirüs tehdidi nedeniyle alınan tedbirler kapsamında okullardaki tüm sosyal etkinlikleri iptal etti. Bakan Yardımcısı Mustafa Safran’ın imzasıyla 81 ilin milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıda koronavirüs tehdidine karşı Türkiye’de ilgili makamlarca gerekli koruma ve kontrol tedbirlerinin alındığı ifade edildi.

Bu çerçevede MEB’e bağlı okul ve kurumlarda da alınması gereken önlemlere yer verilen yazıda şöyle denildi: “Bu kapsamda virüsün etkilerinden korunmak amacıyla resmi ve özel okul ve kurumlarda öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerinin katılımıyla yapılması planlanan il ve ilçe, ulusal ve uluslararası düzeydeki toplantı, çalıştay, sempozyum, konferans, forum, ödül töreni, spor müsabakası, yarışma gibi sosyal etkinlikler tedbiren iptal edilmiştir.”

Bakanlık yazısında ayrıca, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapılacak sosyal etkinlik müracaatlarına izin verilmeyeceği ve konuyla ilgili tedbirlerin valiliklerce alınacağı da belirtildi.

"Corona Virüs Tehdidi Tedbirleri Kapsamında Deneme Kulübü Sınavları İleri Bir Tarihe" Hakkında Yorumlar